ESCO PODLAHY

Esco

Firma ESCO se řadí mezi největší výrobce masivních a třívrstvých dubových podlah v Evropě.
Společnost ESO sídlí od roku 2003 v Radomyšli (cca. 6km od Strakonic), kde podlahy přímo vyrábí.
Věříme, že budete s těmito výrobky maximálně spokojeni a že si ve svém domě vytvoříte z těchto podlah ten "správný koutek přírody" podle vašich snů a představ.

O dubu

Dřevo na parketách je vysušeno na vlhkost 8%. Nižší vlhkosti nelze technologicky dosáhnout, protože i dřevo vysušené na vlhkost 6% nabírá při zpracování vzdušnou vlhkost zpět na cca 8 %.

Obsah vázané vody ve dřevě (tj. vody, kterou nelze dalším sušení odstranit), je závislý na druhu dřeva a činí 4 - 6 %. Při extrémně nizké relativní vlhkosti vzduchu (pod 30 %) dochází k dalšímu vysychání dřeva a následné tvorbě trhlin. Proto doporučujeme udržovat relativní vlhkost vzduchu 45 - 60 % a teplotu 17 - 25 °C.

Nohy stolů, židlí , skříní atd. je nutné podlepit měkkým materiálem (filz, starý koberec, atd.), aby nedošlo k poškrábání laku. Poškrábání může způsobit rovněž písek nebo drobné kamínky.

Při běžném čistění (vytírání) přidávejte do vody přípravek k odstranění nečistot (Parket clean), v žádném případě však běžné agresivní saponátové přípravky. Vždy se poraďte se svým dodavatelem.

Tyto pokyny jsou všeobecně platné pro všechny druhy dřevěných parket. Dřevěné plovoucí a masivní parkety s povrchovou úpravou lněným vytvrzovacím olejem ošetřujeme obdobně jako podlahy lakované. Pro standartní ošetření (běžný úklid) tedy dobře vyždímaným hadrem, roztokem vody a NEUTRÁLNÍHO podlahového mýdla (ESCO Vloercleaner) v poměru 50 ml přípravku : 8 litrům vody nebo OSMO WISCH - FIX WISCHWASSERZUSATZ (vytřít do sucha). Toto jsou prostředky doporučené výrobcem.

Upozornění: Nově položené podlahy s povrchovou úpravou v prvních 2 týdnech čistěte pouze nasucho, zametejte nebo vysávejte.

Nepoužívejte vyšší koncentraci mýdla, zabráníte tím předčasnému "stárnutí a vymytí" povrchu. Skvrny, rýhy od podpatků a velké nečistoty odstraníte lokálně neředěným přípravkem podlahového mýdlo.