Korkové podlahy

Úvod do světa korku

Korek - pro zdravé bydlení

Příroda sama vytvořila ty nejkvalitnější materiály, které jsou příjemné na pohled i na dotek a odedávna slouží lidem díky svým výjimečným užitným vlastnostem. Jedním z takových materiálů je i korek. Na našich stránkách  naleznete inspiraci pro zdravé bydlení s přírodními materiály - a nebudete zklamáni.

Korkové stavební materiály

Nabídka korkových stavebních materiálů zahrnuje především různé druhy izolací, od korkových izolačních desek na vnější zateplení domů, přes různé druhy korkových aglomerovaných desek a antivibračních desek až po korkové drtě. Izolační korkové drtě se používají jako sypaná izolace především do dřevostaveb, ale korkovou drtí je možno odizolovat jakýkoliv uzavřený prostor v novostavbě nebo rekonstruovaném domě, a to při velmi jednoduché aplikaci, kdy korková drť se do prostoru jen nasype. Díky svým přírodním vlastnostem jsou korkové izolace odolné proti plísním, parazitům a v zaizolovaném prostoru neumožňují pobyt hlodavcům. Navíc korkové izolace neobsahují žádné chemické látky, které mohou prostupovat do obytného prostoru a životnost korkové izolace je prakticky neomezená. Rozšířené je také použití korkových rolí jako ekologické podkladové izolace pod koberce nebo jiné druhy podlahovin.

Korkové podlahy

Oblíbené jsou korkové podlahy, které jsou díky přirozeným vlastnostem korku známé jako "tichá a teplá podlaha". Většinu našich podlahovin dnes představují korkové plovoucí podlahy, které nabízejí množství různých dekorů od tradičního vzhledu přírodního korku až po moderní barevné dekory. Naše korkové plovoucí podlahy jsou vybaveny špičkovým podlahovým zámkem Uniclic, systémem JointShield - ochranou hran proti vlhkosti, jsou opatřené špičkovým povrchovým lakem a systémem ochrany proti spodní vlhkosti a antibakteriální ochranou. Součástí dodávky jsou i okrajové podlahové lišty, přípravky na údržbu korkových podlah a k lepeným podlahám i laky a lepidla. I v současnosti nabízíme korkové lepené podlahy (čtverce), které stále mají své příznivce a při správné aplikaci na dobře upravený podklad a s kvalitním povrchovým lakem se z nich vytvářejí velmi pěkné korkové podlahy nejrůznějších vzorů a dekorů.

Katalog přírodních podlah

Prohlédněte si náš katalog přírodních podlah, kde naleznete široký výběr korkových plovoucích podlah v řadách Basic, Ambient, Emotions, Studio a Bloom a kolekci lepených korkových podlah v řadě Tradition. Kromě toho je naše nabídka rozšířena o plovoucí vinylové podlahy, (rovněž se zámkem Uniclic a dvojitou vrstvou korku v lamele), linoleum podlahy, dřevěné plovoucí podlahy a luxusní novinku kožené plovoucí podlahy.

Naše vinylové podlahy vyhledávají především zákazníci, kteří požadují maximální odolnost povrchu podlahy skloubenou s vysokou kvalitou lamely a vlastnosmi korku. Tyto naše vinylové podlahy jsou nabízeny v dekorech imitujících různé odstíny dřeva a jsou v současnosti velmi žádané. Vysokou odolnost a užitné vlastnosti nabízí i linoleum, opět v podobě plovoucí podlahy stejných parametrů a s širokou nabídkou odstínů v jasných barvách. Pro milovníky luxusu nabízíme kožené plovoucí podlahy ve dvanácti elegantních odstínech.